Úpravy benzínových vozidel pro levné palivo E85 ethanol.

Úpravy benzínových vozidel pro levné palivo E85 ethanol.

Současná situace v oblasti paliv nás všechny nutí přemýšlet jak uspořit na provozu automobilu. Jednou z variant je využití levnějších paliv, které nejsou tak daňově zatíženy a jejich cena je podstatně přijatelnější.

E85 ETHANOL

Rozhodně se nedá říci, že pokud si necháte upravit vozidlo pro spalování ekologického paliva E85 ethanol, budete mít vyhráno a ušetříte tisíce korun.

Jak jezdíte

Z praxe to je tak, že pokud jezdíte delší trasy s ohrátým motorem, bude vaše úspora paliva daleko znatelnější. Jestli jen popojíždíte po městě a motor téměř neohřejete, úspora se témeř nedostaví.

Jak to je možné

Jak je to možné? Rozdíl mezi krátkými a dlouhými cestami je v navýšení spotřeby, které se projeví u E85 ethanolu každopádne. Jednou méně a šetříte a podruhé zase více a pak jste cca na stejných nákladech jako při použití benzínu E95.

V čem spočívá úprava benzinového motoru na E85

Není potřeba přidávat do auta další nádrž, jak tomu je u přestaveb na plyn. Není potřeba přidávat portubí, ani nic jiného. Je potřeba jen upravit délku vstřiku paliva, a to zajistí speciální elektronická jednotka pro E85 ethanol. Výhodou úpravy motoru na spalování ethanolu E85 je to, že můžete kdykoliv znovu natankovat původní palivo E95. Nejste tedy závislí na čerpacích stanicích s E85. Nemáte ethanol, nevadí. Vypnete jednotku E85 a natankujete benzín.

User Login